Zadbany biust – jak dbać o jędrność skóry?

Każdej kobiecie zależy na pięknym biuście. Kształt piersi można poprawić za pomocą odpowiednio dobranego biustonosza, ćwiczeń wpływających na mięśnie podtrzymujące piersi oraz kremów, balsamów i peelingów ujędrniających. Kompleksowe podejście do pielęgnacji pozwoli osiągnąć zadowalające efekty.

bielizna damska

Jednak co i w jakich ilościach zastosować, aby nasze działania przyniosły korzyści a nie szkody? Przedstawiamy skrócony poradnik, jak dbać o piersi.

Dobrze dobrany biustonosz to połowa sukcesu

Zdziwisz się, ale ujędrnianie biustu zaczyna się od doboru biustonosza. Niewłaściwa bielizna może przynieść wiele szkody, np. spowodować, że piersi zaczną opadać i nie będą unosić się ku górze. Zbyt duży ucisk spowodowany zbyt ciasnym obwodem biustonosza może także mieć wpływ na pogorszenie się kształtu biustu.

Jeśli wybierasz staniki typu push-up, sprawdź, czy wkładki nie są zbyt duże i czy nie uwierają twoich piersi. Możesz ładnie wyglądać, ale po kilku latach noszenia nieodpowiednio dobranej bielizny może okazać się, że żadne ćwiczenia ani kremy nie poprawią już jędrności twojego biustu. Wybierz się do sklepu bieliźnianego, gdzie zatrudniona jest osoba odpowiedzialna za dobór biustonoszy. Nie wstydź się i poproś o profesjonalną poradę. W ten sposób wpłyniesz na to, jak będziesz wyglądać teraz i w przyszłości.

Kremy i balsamy ujędrniające

Bielizna na lato!

Autor: Axami
Źródło: Axami

Podchodź z rezerwą do informacji zawartych na kremach o powiększeniu biustu o jeden czy dwa rozmiary po zastosowaniu danego preparatu. Zwykle kosmetyki nie mają takich właściwości, ale mogą one wspomóc ujędrnianie biustu. Wybieraj kosmetyki bez kofeiny, ponieważ ten składnik wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej (z niej składa się biust), więc tylko sobie zaszkodzisz. Zwróć uwagę także na konsystencję kremu lub balsamu – jeśli nosisz delikatną bieliznę, ciężki, lepki krem może ci ją pobrudzić. Postaw także na dermokosmetyki, które są przebadane pod kątem ich właściwości ujędrniających i działania składników aktywnych. Nigdy nie korzystaj z preparatów, których skład jest wątpliwy.

Możesz także udać się do apteki, jeśli ujędrnianie biustu traktujesz priorytetowo – farmaceuta powinien ci doradzić sprawdzony i przetestowany kosmetyk. Zawsze lepiej zaufać magistrowi farmacji niż samej informacji na opakowaniu – marketing w dzisiejszych czasach może zdziałać cuda.

Ujędrnianie biustu to także regularne ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej. Nie zapominaj o tym i zaplanuj czas na regularne treningi.

Comments are closed.