Dbamy o włosy farbowane – jakie kosmetyki dobrać?

Włosy farbowane potrzebują specjalnej ochrony, ponieważ farby i zawarte w nich substancje koloryzujące mogą doprowadzić do przesuszania włosa i tym samym uszkadzania jego struktury. Jednak odpowiednio dobrane kosmetyki, a w szczególności szampony oraz odżywki, pozwalają zachować zdrowy wygląd włosów, zapobiegać ich wypadaniu czy rozdwajaniu.

Czas na jesienne odmiany

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Gdzie szukać takich preparatów? Możemy zerknąć do apteki, drogerii, a także poszukać w internecie.

Zachowaj kolor na dłużej

problemem włosów farbowanych jest też to, że kolor niektórych farb wypłukuje się bardzo szybko, co skutkuje tym, że włosy znów muszą być poddawane zabiegowi farbowania. Co oczywiście jest niekorzystne dla samych włosów, jak i cebulek czy skóry głowy. Dlatego szampon do włosów farbowanych jest jednym z lepszych metod przedłużenia intensywności koloru. Zawarte w nim pigmenty pozwalają zabezpieczyć i utrwalić farbę, którą my sami albo fryzjer nałożył nam na włosy. Niestety, na razie nie ma jeszcze szamponów odpowiadających konkretnym kolorom, ale uniwersalny szampon w zupełności wystarczy.

Większa ilość składników odżywczych

Szampon do włosów farbowanych zawiera także o wiele więcej substancji odżywczych w porównaniu z innym szamponem, przeznaczonym np. do pielęgnacji włosów normalnych. Przesuszenie to jedna z najczęstszych przyczyn pogorszenia kondycji łuski włosa. To prowadzi do rozdwajania końcówek, kruszenia się włosów i łamliwości. Teraz nie musisz wybierać pomiędzy pięknym wyglądem a pielęgnacją. Wystarczy, że zakupisz dobrej jakości szampon do włosów farbowanych.

Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR

Autor: Artego
Źródło: Artego

Możesz także używać odżywki do włosów farbowanych, dzięki czemu wzmocnisz składniki zawarte w szamponie.

Olejki do włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych nie kończy się na samym szamponie i odżywce. Wiele cennych składników znajduje się w olejkach na przykład pochodzenia indyjskiego. Są one nieco droższe, ale ich użycie gwarantuje połysk włosa, jego aksamitny wygląd. Olejki można bez większych obaw stosować wraz z wybranym szamponem do włosów farbowanych. Składniki zawarte w obu preparatach nie powinny wchodzić ze sobą w żadnego rodzaju reakcje i szkodzić twoim włosom.

Jednak zanim zakupisz jakiś olejek, zapoznaj się dokładnie z etykietą – może zdarzyć się tak, że olejek będzie działał na naturalny pigment włosa, a co za tym idzie wydobywał twój naturalny kolor. A nie po to farbujesz włosy, aby odzyskiwać swój naturalny kolor, prawda? Czytaj więc opakowanie olejku!

Comments are closed.