Przydatne artykuły higieniczne dla osób starszych

Opieka nad osobą starszą lub obłożnie chorą może być sporym wyzwaniem nie tylko dla osób z najbliższego otoczenia, ale także dla zatrudnionych na przykład specjalnie opiekunów i opiekunek. Obłożnie chorzy wymagają nieustannej pomocy, a nawet zwykłe wizyty w toalecie mogą być kłopotliwe.

seniorzy
Na szczęście, od wielu lat sporym ułatwieniem w tym zakresie są pieluchomajtki. W przypadku osób, które nie mogą same pójść do toalety lub też są niewładne i nie zdają sobie sprawy z powstającej potrzeby fizjologicznej takie podkłady higieniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem. W ten sposób opiekunowie osób starszych unikają przykrych, ciągłych zmian bielizny, a chorzy mogą też czuć się mniej skrępowani.

Pieluchomajtki są skonstruowane w analogiczny sposób jak pieluszki dziecięce. Problemy z nietrzymaniem moczu dotykają także wiele osób, szczególnie kobiet w zaawansowanym wieku, które nie wymagają nieustannej opieki ze strony najbliższych. Jest to związane z budową kobiecego ciała. Jest to bardzo powszechne, ale ukrywane zjawisko. Podkłady higieniczne umożliwiają ciągłą aktywność zawodową lub każdą inną bez powstawania krępujących sytuacji.

Jak wiadomo, osoby, które cierpią na taką dolegliwość bardzo często wycofują się z życia towarzyskiego i społecznego w związku z tą dysfunkcją. Okazuje się jednak, że zakupienie takich podkładów higienicznych jest bardzo proste i może znacząco poprawić komfort życia. Takie artykuły można nabyć nie tylko w sklepach z artykułami higienicznymi ale nawet w Internecie, a dzięki dostawie poprzez na przykład pocztę można uniknąć krępujących sytuacji odnośnie zakupu. Wiele osób bowiem wstydzi się swojej dolegliwości i próbuje udawać, że wcale jej nie ma.

emeryci

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku osób bardziej poważnie chorych można ubiegać się także o refundację kosztów z tytułu zakupu pieluchomajtek. Chociaż koszt takich artykułów higienicznych nie jest zbyt wysoki, to jednak ich długotrwałe stosowanie może spowodować znaczny wydatek. Jednak jak w każdym przypadku, zwrócenie się do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o refundację części środków przeznaczonych na podkłady higieniczne nie jest takie proste.

Trzeba odpowiednio udokumentować sytuację i na tej podstawie zostaje wydana decyzja, czy choremu należy się refundacja. Takie zabiegi mogą długo potrwać, co jest związane z wypełnieniem dużej liczby dokumentów, ale raczej warto ubiegać się o zwrot kosztów zwłaszcza, jeśli wiemy, że stan chorego nie poprawi się i będzie trzeba przez wiele lat kupować pieluchomajtki.

Comments are closed.