Zdrowie intymne – zadbaj o nie już dzisiaj

Bycie kobietą nie jest takie łatwe jak mogłoby się mężczyzną wydawać. Miesiączkowanie oraz ciąża to dwie elementarne sprawy, które przerażają facetów. Nie ma się co im dziwić, ponieważ dla wielu kobiet jest to naprawdę ciężki moment i trwanie przy nich w tym czasie nie jest takie łatwe.

brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED

Na szczęście medycyna z dnia na dzień się rozwija, dzięki czemu w aptekach dostępne są rozmaite produkty, które zmniejszają ból, obrzęk oraz poprawiają samopoczucie. Jedną z częstych dolegliwości, z którą muszą zmagać się Panie jest grzybica pochwy. Jej newralgiczne objawy to pieczenie, ból oraz upławy. Jeżeli i Ty dostrzegasz takie symptomy to najwyższy czasy, aby udać się do ginekologa, który z pewnością znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie. W momencie, gdy musisz czekać na konsultację kilka dni to koniecznie powinnaś zasięgnąć porady fachowego farmaceuty.

Na infekcje intymne jest kilka preparatów, a należą do nich między innymi globulki dopochwowe przeciwgrzybiczne, różnorodne kremy, maści oraz płyny. Samodzielnie niezwykle ciężko będzie wybrać odpowiedni preparat, albowiem każdy z nich ma jakieś wady i zalety. Przykładowo kobiety w ciąży nie mogą stosować pewnych preparatów, gdyż mogą one szkodliwie działać na płód. Tym samym nie możemy lekceważyć tego tematu i powinniśmy posłuchać tego co mówi nam farmaceuta.

Jeśli dolegliwości intymne zdarzają nam się nadzwyczaj często to powinniśmy już teraz poszukać przyczyny, gdyż jest to kwestia, która nie powinna być przez nam pominięty. Należy wiedzieć, że powodów może być nawet kilka.

Zdrowe kobiety

Autor: Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl

Do najbardziej popularnych należy antykoncepcja, stres, sport oraz stosowanie antybiotyków. Jeśli wydaje Ci się, że być może antykoncepcja jest przyczyną tych wszystkich dolegliwości to koniecznie musisz o tym porozmawiać ze specjalistą. Jeżeli do tej pory stosowałaś tabletki antykoncepcyjne lub plastry to być może dobrym zamiennikiem będą wkładki domaciczne, inaczej zwane spiralami.

Jest to metoda, która jest rekomendowana przede wszystkim dla osób zapominalskich, które wiecznie zapominają o przyjęciu tabletki. Musimy jednak wiedzieć, że jest to metoda dla kobiet posiadających już dzieci lub takich, które nie mogą przyjmować tabletek antykoncepcyjnych. Wkładka domaciczna wykonana jest z plastiku oraz srebra lub czasami miedzy. Być może będzie to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, jeśli problemy zdrowotne nie ustępują.

Każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie, albowiem nie żyje tylko dla siebie. Przynajmniej dwa razy w roku należy odwiedzać ginekologa, tak aby sprawdzić czy na pewno wszystko jest w porządku z naszym zdrowiem i ciałem.

Comments are closed.