Czy ze zdrowiem Polaków coś jest nie tak?

Leki na trawienie to jedne z najczęściej kupowanych w aptece. Nasz naród ma to do siebie, że dość sporo choruje. Nie tylko dzieci i osoby starsze, ale przede wszystkim ludzie w wieku produktywnym stają się chorzy na rozmaite przypadłości. Problemy trawienne są jednymi z najczęstszych.

tabletki, pigułki

Źródło: http://sxc.hu/
Możemy zapytać, dlaczego tak się dzieje, ale chyba każdy z nas w głębi ducha zna na to pytanie odpowiedź. Tempo życia, jakie sobie narzucamy, nieustanne gonienia za czymś, sprawia, że nie mamy wytchnienia ani czasu na to, by spokojnie zjeść. Okazuje się, że regularnie spożywane posiłki nie mają miejsca nawet w weekend czy wakacje, a dzieje się tak dlatego, że po prostu przywykliśmy do byle jakiego jedzenia i to w ekspresowym tempie. Nie chcemy czekać, aż sami coś upichcimy, wolimy pójść do budki z hamburgerami…

Jak się to skończy?

Na pewno części z nas będą potrzebne leki na wzdęcia albo zgagę. Jeszcze inni sięgną po leki za zaparcia. Wszystko zależy od tego, jak pracują poszczególne odcinki naszego układu pokarmowego.

Szkoda, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele możemy zrobić, by pomóc sobie. Często nawet nie chcemy się nad tym zastanawiać. Żyjemy tak sobie i uważamy, że jest to w porządku, bo wszyscy tak robią. Prawda jest jednak taka, że to my sami powinniśmy to zmienić, bo to my żyjemy swoim życiem i to my mamy być z niego zadowoleni. A życie pozbawione zdrowia nie jawi się jako przyjemne.

Musimy też wiedzieć, że bez solidnej apteczki pod ręką oraz zmiany nawyków się nie obejdzie. Jeżeli ludzie zaczną chcieć zmieniać siebie na lepsze, to na pewno dobre i sprawdzone leki na wzdęcia oraz leki na zaparcia się przydadzą. Do tego środki na biegunkę i wizyta u dietetyka lub psychologa. Po co? Specjaliści pomogą nam się uporać z negatywnymi nawykami, w które wpadliśmy.

leki, pastylki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com

Nieregularne spożywanie posiłków to zwykle efekt tego, że nie chcemy przysiąść, uspokoić się, pomyśleć, nie robić nic, a to z kolei wynika stąd, że żyjemy pod olbrzymim brzemieniem stresu. Trzeba zatem zrobić coś, by go z siebie zrzucić. Należy jak najszybciej to uczynić. Dietetyk pomoże nam ułożyć zaś wspaniałe menu, którego będziemy się trzymać przez cały tydzień, miesiąc, rok… Aż do skutku.

Nasze życie na pewno wymaga naprawy, więc się za nią zabierzmy. To prostsze niż myśli niejeden z nas! Jak zacząć? Chcieć. To chęć do działania jest siłą napędową. Nie trzeb czytać motywujących książek i mów, trzeba zacząć żyć świadomie tu i teraz. Zdrowe odżywianie to element świadomego życia

.

Comments are closed.