Leki na stres – kto z nich korzysta

Leki na stres towarzyszą coraz większej liczbie osób, ale nie tylko one… Raczej nikt z nas by nie pomyślał, że żyjemy w spokojnych czasach. Mimo iż żadna wojna nie toczy się na naszym podwórku, to jednak my sami jesteśmy wciąż niespokojni.

zły, zestresowany mężczyzna

Źródło: http://www.sxc.hu

Rosnący stres zwykle bierze się ze sterty niepozałatwianych spraw, z poczucia winy, z wyczerpania. Okazuje się, że mało kot myśli o tym, jak jemu przeciwdziałać nie dlatego, że chcemy jako społeczeństwo być poddani jego terrorowi, ale dlatego, że jesteśmy do niego tak przyzwyczajeni, że aż nie zauważamy jego obecności.

Okazuje się, że nawet ból staje się powoli domeną dnia codziennego. Coraz mniej osób się bada, mało kto bierze tabletki na serce, a przecież w nieustannym towarzystwie stresu stają się one czymś koniecznym. Każdy organizm oczywiście reaguje na zjawisko stresu inaczej, ale zwykle objawy są podobne i niejednemu z nas przydają się wtedy tabletki na biegunkę, między innymi.

Stres nie musi być niczym złym, jeżeli motywuje nas do podejmowania twórczych, dobrych, rozwijających zadań. Inaczej jest, jeśli przybiera on postać patologiczną, paraliżuje nas, sprawia, że nie jesteśmy w stanie trzeźwo myśleć, a nasza fizyczna strona organizmu przygotowuje się jakby na atak: serce bije coraz mocniej, trawienie jest rozregulowane, mięśnie napinają się.

My sami w tym wszystkim zdajemy się nie mieć udziału. Często nawet tabletki na biegunkę zapomnimy wziąć. Jest to naprawdę niebezpieczne. Trzeba zacząć jakość radzić sobie ze stresem, ponieważ jego stała obecność może sprawić, że nawet tabletki na serce nam nie pomogą. Po prostu będziemy zupełnie wyczerpani.

lekarstwa, pigułki, tabletki

Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się żyć ciągle za czymś goniąc. Aby to sobie uświadomić trzeba po prostu spokojnie popatrzeć na życie. Zacznijmy dbać o siebie, o swoje ciało, ale też chętniej odpuszczajmy to wszystko, czego nie udało się zrealizować. Jeżeli rządzi nami stres i potrzebujemy leków na jego zlikwidowanie, to samo nieodwiedzenie jednego miejsca podczas weekendowej wycieczki może oznaczać dla nas obecność prześladujących myśli i poczucia winy – http://www.swiatleku.pl/suplementy-diety/stres-poprawa-nastroju.

A to nie jest dobre. Rozluźnienie, uśmiech, dbanie o siebie to coś, czego potrzebuje współczesny świat. Nie pieniędzy, nie nowego auta, nie ubrań markowych, a spokoju ducha. To on sprawi, że będziemy mogli rozwijać swój potencjał bez ciągłego oglądania się na innych. To on będzie siłą napędową, która pomoże nam wydajnie pracować, a po prostu zrelaksować się. Nie można ukrywać, że bez umiejętności odpoczywania nie ma też zdrowej dla organizmu pracy, a przecież, jeśli praca jest źródłem choroby, to coś jest nie tak.

Comments are closed.