Apteczka podróżna – jak ją wyposażyć?

Gdy wybieramy się w podróż, mamy zazwyczaj sporo do zrobienia. Co na przykład? Musimy oczywiście załatwić wszystkie niezbędne sprawy. Im dalej jedziemy, tym jest ich więcej. Najwięcej przy podróżach zagranicznych, zwłaszcza tych pozaeuropejskich. W takim wypadku w pierwszej kolejności musimy pomyśleć o wizie, paszporcie. Ale to nie wszystko. Warto załatwić sobie również ubezpieczenie. I co jeszcze?

Kolejnym ważnym etapem jest oczywiście pakowanie. Zabieramy ulubione, dostosowane do pogody, ubrania, kosmetyki. Ale to nie wszystko. Elementem, o którym zdecydowanie nie powinniśmy zapomnieć jest oczywiście apteczka. Co ona powinna zawierać? Na pewno plastry aquacelag. Przecież na wyjazdach bardzo często zdarzają nam się urazy. Nawet na banalnych wakacjach w granicach kraju. Kiedy jesteśmy w górach – możemy się potknąć i zranić o wystający kamień. Kiedy nad morzem – trafić na plaży stopą na odłamek szkła. Dlatego plastry aquacelag warto mieć nie tylko w walizce, ale wręcz nosić je przy sobie przez cały czas, zwłaszcza jeżeli nasz nocleg opuszczamy rano, a wracamy do niego dopiero wieczorem.

apteczka samochodowa

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujemy z dziećmi, którym przecież rozmaite urazy zdarzają się niestety o wiele częściej niż nam, dorosłym. A ich odporność jest niższa, istnieje więc znaczne ryzyko, że dojdzie do zakażenia. Co jeszcze koniecznie powinniśmy mieć ze sobą? Oczywiście wodę utlenioną oraz spirytus salicylowy. To, pomijając plastry aquacelag, chyba najważniejszy element wyposażenia naszej podróżnej apteczki. Przecież kiedy przydarzy nam się uraz, w pierwszej kolejności powinniśmy przemyć ranę, a dopiero potem ją zakleić. W ten sposób będziemy mieli pewność, że do organizmu nie dostanie się żaden niepożądany „gość”, bakteria albo wirus.

Kolejne co powinna zawierać nasza apteczka w podróży to podstawowe leki, takie jak na przykład preparaty przeciwbólowe albo działające na niestrawność. Ta ostatnia zwłaszcza może nam się przydarzyć. Przecież na wyjeździe często jemy w niepewnych, niesprawdzonych miejscach. Poza tym próbujemy nowych dań kuchni egzotycznej. A te niekoniecznie muszą „przypaść do gustu” naszemu żołądkowi. O czym jeszcze pamiętać? Niech apteczka będzie dobrze schowana, tak aby dostępu do niej nie miały małe dzieci. O ile plastry aquacelag nie zrobią im dużej krzywdy, to gorzej może być jeśli chodzi o lekarstwa. Bądźmy więc rozsądni, nie narażajmy zdrowia i życia naszych pociech, a swojego dobrego samopoczucia i spokoju ducha.

Comments are closed.