Zdrowa cera, czyli szukamy kosmetyku idealnego

W zależności od rodzaju cery powinniśmy dbać o nią w nieco inny sposób. Na przykład osoby z trądzikiem nie potrzebują stosować nawilżających kremów, a wręcz muszą ich unikać. Zawarte w nich substancje mogą dodatkowo zatykać pory i doprowadzić do jeszcze większych problemów skórnych.

Dermatolog przy mikroskopie

Autor: Expert Infantry
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem kosmetyku należy więc sprawdzić, czego tak naprawdę potrzebujemy, aby nasza skóra promieniała i była zdrowa.

Konsultacje z dermatologiem

Zanim zdecydujesz się na określony krem do twarzy, powinieneś udać się na wizytę do dermatologa, kosmetologa lub kosmetyki. Każda z tych trzech profesji zajmuje się czymś innym, więc możesz udać się także do trzech specjalistów. Po zdiagnozowaniu rodzaju cery i otrzymaniu pewnych zaleceń dotyczących jej pielęgnacji, będziesz mógł wybrać się do drogerii i wybrać krem do twarzy, który pomoże uporać się z problemami skórnymi lub jeszcze lepiej zadbać o jej piękno.

Stojąc przed półką sklepową, nie spiesz się i dokładnie przejrzyj wszystkie dostępne preparaty. Nie daj się także porwać mocy reklamy i nie kupuj specyfiku tylko dlatego, że widziałeś go w spocie reklamowym. Nie zawsze produkty, które są intensywnie reklamowane, mają przetestowane i sprawdzone klinicznie działanie. Miej to na uwadze, jeśli wybierasz się na zakupy.

Maseczka pomoże na wszystkie problemy

maseczka

Autor: Centrum DER-MED
Źródło: Centrum DER-MED

W twojej łazience oprócz kremu do twarzy powinna się także znajdować maseczka na twarz. W sklepie znajdziesz różne maski, dostosowane do różnych problemów skórnych. Są maseczki przeciwdziałające przetłuszczaniu się skóry, łagodzące objawy trądzika, oczyszczające, liftingujące, nawilżające. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie kosmetyku.

Kup więc kilka małych opakowań, saszetek rożnych maseczek i po ich zastosowaniu wytypuj, która maseczka na twarz zagości w twojej kosmetyczce na stałe. Możesz także kupić całą linię kosmetyków, czyli krem, tonik, żel do twarzy. Jakie są plusy takiego podejścia do pielęgnacji? Przede wszystkim należy przypuszczać, że producent podczas tworzenia określonej serii kosmetyków do poszczególnych produktów dobrał substancje uzupełniające się.

W konsekwencji cała linia ma działanie kompleksowe, a my nie musimy martwić się, że których ze składników wejdzie w reakcję z innym składnikiem, powodując uczulenie lub zmiany skórne. Jednak wszytko zależy od twojej skóry i jej cech indywidualnych. Dla niektórych mieszanie poszczególnych produktów staje się skuteczniejsze w codziennej pielęgnacji. Znajdź swój ideał.

Comments are closed.