Na co pomoże imbir?

Od dawna apteki nie są już tylko miejscami, w których można kupić przepisane przez lekarza kapsułki. Obecnie coraz więcej w nich innych dodatków od rzeczy dla małych dzieci, w tym pieluszek, po kosmetyki, które wpływają na urodę i spowalniają procesy starzenia się. Popularne są również liczne soki, które mają poprawiać zdrowie. Z takiego asortymentu, a nawet znacznie większego słyną przede wszystkim apteki online. Nie mogą one sprzedawać innych leków, niż te, które są bez recepty, więc specjalizują się w różnego rodzaju środkach pielęgnacyjnych oraz zdrowotnych, które mają nie tyle leczyć, co wspomagać zdrowie.

imbir

Autor: Sven Gaedtke
Źródło: http://www.flickr.com

Kupowanie takich produktów w aptekach internetowych jest obecnie bardzo popularne, ponieważ często są one tańsze niż w aptekach stacjonarnych. Do tego często można odebrać je bezpłatnie w wybranej aptece, dzięki czemu zakup jest jeszcze tańszy. Wśród interesujących leków z apteki online wyróżnia się imbir tabletki. Jest to środek oparty na bardzo dobrym i znanym od wieków składniku, jaki jest imbir. W Polsce jest on znany, jednak nie tak rozpowszechniony jak w Azji i nie tak rozpowszechniony, jak powinien, ponieważ ma wiele zaskakujących właściwości. Zalety korzenia imbiru zostały zamknięte w specyfiku imbir tabletki i skutecznie pozwalają na wspieranie organizmu.

Roślina ma szczególny wpływ na poprawę odporności, więc nadaje się bardzo dobrze w stanach jej obniżenia oraz w czasie przeziębienia. Wielu lekarzy zaleca przy przeziębieniu, anginie i grypie popijać herbatę imbirową lub napar z samego imbiru. Teraz, zamiast tego, można łykać łatwe do przełknięcia imbir tabletki. Pomagają one nie tylko w lepszej pracy układu pokarmowego. Mogą również poprawić samopoczucie i dodać energii. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza na przełomie zimy i wiosny, kiedy organizm jest osłabiony i łatwo o chandrę. Dodatkowo zawarte w imbirze składniki pozwalają zwalczać wolne rodniki, które są odpowiedzialne za wiele chorób oraz stanów zapalnych organizmu. Imbir tabletki zadowoli również osoby mające problemy z układem sercowo-naczyniowym i układem oddechowym.

imbir

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Skutecznie oczyszcza i dzięki temu powoduje szybsze wyleczenie z infekcji oraz łatwiejsze oddychanie. Żeby imbir tabletki dobrze działał trzeba przyjmować go zgodnie z zaleceniami na ulotce informacyjnej. Zazwyczaj wystarczą 2-4 kapsułki dziennie, popijane 1 szklanką wody. Ze względu na to, że imbir może zwalczać nudności, można wziąć tabletkę na 30 minut przed podróżą, żeby zmniejszyć efekt uciążliwej choroby lokomocyjnej.

Comments are closed.