Domowa apteczka musi być zawsze dobrze zaopatrzona

Oznacza to, że poza środkami przeciwbólowymi, plastrami i bandażem powinny znaleźć się w niej także środki odkażające. Wiele osób myśląc o odkażaniu myśli od razu o wodzie utlenionej. Istotnie, jest ona bardzo dobrym i znanym od wielu lat środkiem, jednak można ją z powodzeniem zastąpić czymś innym. Betadine maść można zakupić zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i w aptekach internetowych. Jest ona droższa od kosztującej kilka groszy wody utlenionej, jednak ma znacznie szersze zastosowanie.

lekarstwa

Autor: Evan Blaser
Źródło: http://www.flickr.com

Maść można zakupić w cenie od 20 do 24 złotych. W niektórych placówkach należy doliczyć jeszcze koszt przesyłki. Cena jest uzależniona również od ilości maści w opakowaniu. Dostępne są tubki zawierające 20 gram lub 30 gram. Warto posiadać w domu tego rodzaju specyfik ze względu na jego przydatność. Jest on przeznaczony do stosowania zewnętrznego, na skórę. Jego główne zadanie polega na doprowadzaniu skóry do naturalnego wyglądu w momentach, kiedy z jakiś powodów uległa urazom. Betadine maść może być tym samym stosowana jako środek odkażający, lecz nie tylko.

Ze względu na zawarty w nie powidon jodowany możliwe jest zabijanie bakterii oraz wirusów, które znajdują się na skórze i tym samym leczenie skóry, która została poparzona, uległa otarciom, jest zraniona lub nawet pojawiają się na niej owrzodzenia. Poza wirusami Betadine maść jest w stanie zabijać również niektóre grzyby, które są trudne do wyleczenia przy pomocy innych specyfików. Jest to wówczas kuracja długotrwała, jednak zazwyczaj zakończona sukcesem. Jod zawarty w maści pozwala na rozpoczęcie procesu leczenia się skóry od pozbycia się bakterii, które mogły zacząć rozwijać się na urażonej skórze. Im szybciej zastosuje się lek, tym łatwiejsze wyleczenie.

apteczka

Źródło: flickr.com

Maść należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce i tylko na miejsca, które tego potrzebują. Nie jest koniecznością narażanie zdrowej skóry na kontakt z miksturą. Wystarczy ej niewielka ilość i delikatne rozsmarowanie. Samą maść można nakładać na skórę 3-4 razy dziennie, z zachowaniem dwóch godzin odstępu pomiędzy dawkowaniem lekarstwa. Jednocześnie trzeba zachować ostrożność, jeżeli stwierdzi się objawy alergii, np. wysypkę lub czerwone plamy. Wówczas trzeba odstawić maść i obserwować ciało, a jeżeli wypryski nie znikają – zgłosić się do lekarza.

Natomiast niewskazane jest stosowanie środka Betadine maść jeżeli cierpi się na choroby tarczycy, opryszczkę skórną lub ma się uczulenie na któryś ze składników lekarstwa.