Domowa apteczka musi być zawsze dobrze zaopatrzona

Oznacza to, że poza środkami przeciwbólowymi, plastrami i bandażem powinny znaleźć się w niej także środki odkażające. Wiele osób myśląc o odkażaniu myśli od razu o wodzie utlenionej. Istotnie, jest ona bardzo dobrym i znanym od wielu lat środkiem, jednak można ją z powodzeniem zastąpić czymś innym. Betadine maść można zakupić zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i w aptekach internetowych. Jest ona droższa od kosztującej kilka groszy wody utlenionej, jednak ma znacznie szersze zastosowanie.

lekarstwa

Autor: Evan Blaser
Źródło: http://www.flickr.com

Maść można zakupić w cenie od 20 do 24 złotych. W niektórych placówkach należy doliczyć jeszcze koszt przesyłki. Cena jest uzależniona również od ilości maści w opakowaniu. Dostępne są tubki zawierające 20 gram lub 30 gram. Warto posiadać w domu tego rodzaju specyfik ze względu na jego przydatność. Jest on przeznaczony do stosowania zewnętrznego, na skórę. Jego główne zadanie polega na doprowadzaniu skóry do naturalnego wyglądu w momentach, kiedy z jakiś powodów uległa urazom. Betadine maść może być tym samym stosowana jako środek odkażający, lecz nie tylko.

Ze względu na zawarty w nie powidon jodowany możliwe jest zabijanie bakterii oraz wirusów, które znajdują się na skórze i tym samym leczenie skóry, która została poparzona, uległa otarciom, jest zraniona lub nawet pojawiają się na niej owrzodzenia. Poza wirusami Betadine maść jest w stanie zabijać również niektóre grzyby, które są trudne do wyleczenia przy pomocy innych specyfików. Jest to wówczas kuracja długotrwała, jednak zazwyczaj zakończona sukcesem. Jod zawarty w maści pozwala na rozpoczęcie procesu leczenia się skóry od pozbycia się bakterii, które mogły zacząć rozwijać się na urażonej skórze. Im szybciej zastosuje się lek, tym łatwiejsze wyleczenie.

apteczka

Źródło: flickr.com

Maść należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce i tylko na miejsca, które tego potrzebują. Nie jest koniecznością narażanie zdrowej skóry na kontakt z miksturą. Wystarczy ej niewielka ilość i delikatne rozsmarowanie. Samą maść można nakładać na skórę 3-4 razy dziennie, z zachowaniem dwóch godzin odstępu pomiędzy dawkowaniem lekarstwa. Jednocześnie trzeba zachować ostrożność, jeżeli stwierdzi się objawy alergii, np. wysypkę lub czerwone plamy. Wówczas trzeba odstawić maść i obserwować ciało, a jeżeli wypryski nie znikają – zgłosić się do lekarza.

Natomiast niewskazane jest stosowanie środka Betadine maść jeżeli cierpi się na choroby tarczycy, opryszczkę skórną lub ma się uczulenie na któryś ze składników lekarstwa.

Comments are closed.